Domů > SEO > Optimalizace PDF dokumentu

Optimalizace PDF dokumentu

Kategorie:

Autor:

Datum publikace:

06.20.2021

Autor:

Datum publikace:

06.20.2021

Úplně stejně jak můžete optimalizovat každou stránku, tak můžete optimalizovat i pdf soubor. 

Základní zásady optimalizace pdf dokumentu:

  • Zvolte vhodný název souboru
  • Dejte si záležet na názvu a meta description
  • Myslete na duplicitu, pomocí kanonických url adres 

Google denně projde miliardy dokumentu, webových stránek, pdf souboru, obrázku. Pdf soubory jsou běžným formátem pro e-booky, manuály nebo nějaké technické specifikace k produktům v e-shopech apod. A lidi tyto pdf soubory zapomínají často optimalizovat a je to škoda.  Pdf. Soubor má potenciál přitáhnout návštěvníky úplně stejně jako webová stránka. 

Pdf soubory berou vyhledávače úplně stejně jako jakoukoliv jinou stránku. Pdf dokumenty by tedy měli být začleněny do struktury webu a měli by z nich vést odkazy na jiné stránky webu a taky by měli vést odkaz z webu na pdf. Dokument.  Takže pdf dokumenty podléhají úplně stejnému pravidlu polinkování jako jakákoliv jiná stránka.

Optimalizace pdf dokumentu je trochu jiná, než optimalizace webové stránky no dají se tady uplatnit úplně stejné principy, například samotný text dokumentu by měl mít správnou hustotu klíčových slov.

Pokud se budeme bavit o optimalizace pdf dokumentu, budeme mluvit zejména o: 

  • Název souboru
  • Název dokumentu a jeho popis 
  • Nadpisy
  • Odkazy 

Kde všechny atributy v samotném pdf souboru vyplnit?

Pokud máte Windows. Použijte program Acrobat Reader, a jděte do soubor -> vlastnosti. V záložce popis musíte najít Titul a Předmět. Titul odpovídá názvu stránky (title) a Předmět je popis stránky (meta description). 

V případě, že používate Mac OS, stáhněte si free program z app Storu PDF Professional. Když si program stáhněte, běžte do file -> properties a vyskočí na Vás takové malé okno. V tomto oknu budete vyplňovat úplně stejně jako u Windows Title, Předmět…

0/5 (0 Reviews)
[dssb_sharing_buttons _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][dssb_sharing_button share_text=“Sdílet na Facebook“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][dssb_sharing_button social_network=“twitter“ share_text=“Sdílet na Twitter“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][dssb_sharing_button social_network=“linkedin“ share_text=“Sdílet na LinkedIn“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][/dssb_sharing_buttons]

Nejnovější