Domů > SEO > Ideální popis stránky

Ideální popis stránky

Kategorie:

Autor:

Datum publikace:

06.20.2021

Autor:

Datum publikace:

06.20.2021

Popis stránky

Meta description neboli stručný popis stránky nebo také nazývaný SEO popis. 

Tento popis nám popisuje v jedné nebo dvou větách, o čem daná stránka je. Můžete říct, že se jedná o jakýsi shrnující obsah celé stránky. Zobrazuje se ve výsledcích vyhledávání hned pod nadpisem stránky. Pro výkonnost webu se jedná o důležitý prvek.

 • Délka meta description by měla být něco mezi 70 až 155 znaky. 
 • Měl by být čtivý a obsahovat hlavní klíčová slova stránky.
 • Každá stránka, kterou vyhledávače indexují, by měla mít vlastní, jedineční popisek. 

 

Vlastnosti ovlivňující kvalitu meta description

 

Srozumitelnost 

 • Stejně jako u názvu stránky i tady meta description píšete pro uživatele. Je to rozhodující, jestli na vás kliknout, anebo ne.
 • Používejte malá i velká písmena (pro to, co chcete zvýraznit). Vyhněte se zbytečným znakům, jako jsou pomlčky (-), čárky (,) anebo svislé čáry (|). Především pište názvy tak, aby byly informativní a srozumitelné pro uživatele.
 • Výborná srozumitelnost a jasnost. Na tak malém prostoru musíte dokázat se dostat k jádru věci, co je podstatnou vaší stránky.

 

Relevantní klíčová slova

 • Pro relativní popis každé stránky použijte relativní klíčová slova. Popis byste měli složit z klíčových slov, která jsou umístěna i v samotné stránce v textu nebo v nadpisech apod. 
 • Google ve vyhledávacích dotazech uživatele zvýrazňuje klíčová slova v url a v meta description. To sice neovlivňuje pozici stránky ve vyhledávání, ale ovlivňuje míru prokliku CTR uživatelů na stránku a tento faktor už pozici stránky ovlivňuje.

 

Informační přínos 

 • K tomu, aby se návštěvníci vašeho webu stali zákazníky, je stačí trochu povzbudit. 
 • Je důležité, aby váš meta description obsahoval nějakou výzvu k akci. Vybízet návštěvníky koupit si váš produkt, nebo vás kontaktovat.
 • Důležité je návštěvníkovi také sdělit, proč by si měl koupit nebo kontaktovat apod. právě vás. Dát mu důvod vybrat si právě vás. 
 • Meta description by měl mít nějaký přínos anebo jedinečný prodejní argument.

 

Jedinečnost 

 • Každý meta description by se měl na webu vyskytovat jen jednou a každá stránka by měla mít tedy svůj vlastní meta description. Pokud nemá každá stránka jedinečný meta description, vyhledávače i uživatelé si mohou myslet, že jde o jakousi duplicitní stránku webu.  Pro vyhledávače duplicitní obsah znamená jeho vyloučení z vyhledávání.

U pravidel pro meta description platí obdobná pravidla jako u nadpisu stránky jen s rozdílem, že délka meta description je značně delší než délka nadpisu.  

 

Shrnutí

Obecně si pamatujte, že SEO popis neboli meta description by měl mít jakousi shrnující povahu a mělo by jít o obsah ve 3–4 větách celé stránky. V tomto obsahu stránky ve 3–4 větách byste měli zahrnout hlavní nebo aspoň relevantní klíčové slovo, na konci SEO popisu by měla mít jasná výzva k akci. 

0/5 (0 Reviews)
[dssb_sharing_buttons _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][dssb_sharing_button share_text=“Sdílet na Facebook“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][dssb_sharing_button social_network=“twitter“ share_text=“Sdílet na Twitter“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][dssb_sharing_button social_network=“linkedin“ share_text=“Sdílet na LinkedIn“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][/dssb_sharing_buttons]

Nejnovější