Domů > PPC > Kdy se PPC reklama (ne)vyplatí?

Kdy se PPC reklama (ne)vyplatí?

Kategorie:

Autor:

Datum publikace:

07.15.2021

Autor:

Datum publikace:

07.15.2021

PPC reklama je jedním z přínosných nástrojů, jak docílit nových návštěvníků v rámci webu. Pokud provozujete internetový obchod, jedná se o samotné zákazníky, kteří vám přináší zisky. Tohle všechno funguje ovšem pouze za předpokladu, že je PPC reklama správně nastavena a zacílena. Vzhledem k tomu, že u PPC reklamy platíte za prokliky, musí být vše dobře nastavené a pokryté od A až do Z, aby se vám taková služba skutečně vyplatila. Nastat totiž mohou situace, kdy PPC reklama zkrátka ztrácí svůj smysl a je nerentabilní.

Situace, kdy není PPC reklama vhodná

Jednou z nich je například to, když se snažíte cílit na produkty, které vyhledávače Seznam a Google považují za zakázané. V takovém případě PPC reklama ztrácí svůj smysl. Těchto oborů může být více než dost.

  • Léky na předpis
  • Zbraně
  • Tabákové výrobky
  • Erotika a jiné

S PPC reklamou nepočítejte ani v okamžiku, kdy disponujete nepřehledným a špatným webem. Ano, s PPC reklamou možná získáte nového návštěvníka. Ten ovšem váš web opustí ještě před samotným nákupem. A to kvůli zastaralému a nevhodnému webu či internetovému obchodu. Vhodná není ani situace, kdy se rozhodnete pro PPC reklamu a prodáváte sortiment s minimální marží. Jak už jsme prozradili v průběhu tohoto článku, v případě PPC reklamy platíte za prokliky, takže musíte mít dobře spočítáno, že se vám to vyplatí. S podnikáním na hraně výdělku lze s naprostou jistotou konstatovat, že tomu tak nebude.

PPC reklama jako součást komplexního řešení

Má-li být pro vás PPC reklama efektivním zdrojem relevantních návštěvníků a potenciálních zisků, je třeba zapracovat na všech oblastech. To znamená, od dobře navržených a udržovaných webových stránek, až po správné cílení PPC reklamy. Teprve pak se PPC reklama vyplatí, v opačném případě může jít o zbytečný výdaj, který vám nic nepřinese.

0/5 (0 Reviews)
[dssb_sharing_buttons _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][dssb_sharing_button share_text=“Sdílet na Facebook“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][dssb_sharing_button social_network=“twitter“ share_text=“Sdílet na Twitter“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][dssb_sharing_button social_network=“linkedin“ share_text=“Sdílet na LinkedIn“ _builder_version=“4.9.1″ _module_preset=“default“][/dssb_sharing_button][/dssb_sharing_buttons]

Nejnovější